Poszerzamy wiedzę

Aktualności Szkolenia

Kreatywny Umysł = Kreatywny uczeń

W ramach realizacji zadania „Organizacja kursów i szkoleń dla nauczycieli szkół średnich, stworzenia i obsługi sieci współpracy i wymiana doświadczeń w zakresie uatrakcyjnienia oferty pozaszkolnej” w ramach projektu pn. „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja” realizowanego w ramach Programu „Rozwój Lokalny” 22 września 2023 roku odbyło się szkolenie

Kreatywny nauczyciel=kreatywny uczeń”. Było to już ostatnie szkolenie zamykające projekt. Szkolenie poprowadziła Pani Elżbieta Mordań trener Kreatywnego Umysłu, prezes Interaktywnego Centrum Edukacji i Usług „Inter-EDU” oraz nauczyciel matematyki w I LO im. M. Skłodowskiej -Curie w Hajnówce.

Kreatywność jako kompetencja XXI wieku jest wartością pożądaną nie tylko w życiu prywatnym, ale i przez pracodawców.  

 Uczestnicy warsztatów mieli możliwość przećwiczenia skutecznych technik, które wpływają na poprawę koncentracji, pamięci i zdolności do generowania nowych pomysłów. Dowiedzieli się między innymi  o tym jak uczy się mózg i czego potrzebuję, aby być kreatywnym.  

Inter-EDU zaprasza na kolejne warsztaty

Szkolimy również Rady Pedagogiczne. Organizujemy szkolenia wyjazdowe.

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Inter-EDU

Zapraszamy
Nasza strona

Dzień liczby PI

Aktualności

Inter-EDU współorganizatorem i sponsorem Światowego Dnia Liczby PI

IV Międzyszkolny Konkurs na Rozwinięcie Dziesiętne liczby Pi. Padł rekord !!!

Dnia 14 marca 2023r. odbyły się w Hotelu Bartnik obchody Światowego Dnia Liczby PI oraz  „IV Międzyszkolny Konkurs na Rozwinięcie Dziesiętne Liczby PI”. Organizatorem uroczystości było I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curii zaś współorganizatorem i sponsorem była Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego „Inter-EDU”.Honorowy Patronat nad „ IV Międzyszkolnym Konkursem na  Rozwinięcie Liczby PI” objął Starosta Hajnowski. Główną nagrodę sponsorował Starosta Hajnowski, a II i III miejsce było nagrodzone przez firmę Inter-EDU.

         W uroczystości brały udział: I LO im. Marii Skłodowskiej-Curii w Hajnówce, II LO z DNJB w Hajnówce, SP nr 1 w Hajnówce, SP nr 4 w Hajnówce, SP w Dubinach.

         IV Międzyszkolnemu konkursowi towarzyszyły wykłady, prezentacje i zabawy związane z liczbą PI. Wykład inauguracyjny pt.” Matematyka w sztucznej inteligencji” poprowadził on-line mgr inż. Maciej Szymkowski z Politechniki Białostockiej. Wykład przybliżył tematykę sztucznej inteligencji i sposobów jej wykorzystywania w dzisiejszym świecie min. w medycynie. Wykładowca podkreślił znaczenie matematyki w dziedzinie informatyki,

          Wśród  licznych zabaw matematycznych najbardziej uczestnikom spodobała się gra kahoot, sprawdzającą wiedzę o liczbie Pi oraz łamigłówki. Młodzież miała również możliwość zagrania z mistrzem w warcaby oraz zamienienia  smartfonów na gry planszowe. Młodzież mogła  uczestniczyć  w samodzielnym składaniu broni strzeleckiej, co dla wielu było dużą frajdą. Uczniowie klasy 2OPW zaprezentowali swoje umiejętności i przekazali zdobytą wiedzę zachęcając jednocześnie do wstąpienia do klas mundurowych.

         Punktem kulminacyjnym był konkurs na rozwinięcie dziesiętne liczby PI.

Konkurs odbył się w 3 kategorie: szkoły podstawowe klasy 4-5, szkoły podstawowe klasy 6-8, szkoły ponadpodstawowe.

         Podczas „IV Międzyszkolnego Konkursu na Rozwinięcie dziesiętne Liczby Pi” 2023r został pobity dotychczasowy rekord konkursu -501 miejsc po przecinku. Nowy rekord to 582 miejsca po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi i należy do uczennicy naszej szkoły – Marleny Młynarek. GRATULUJEMY!!!

         Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria szkół podstawowych klas 4-5

miejsce I – Maria Kaniewska SP Dubiny -162

miejsce II – Natalia Gagan SP Dubiny – 148

miejsce III – Klaudia Stepaniuk SP Dubiny – 91

 

Kategoria szkół podstawowych klas 6-8

miejsce I – Gabriel Siemieniuk –  SP Dubiny- 157

miejsce II – Małgorzata Oniszczuk -SP Dubiny – 150

miejsce III – Tomasz Maciuk SP Dubiny 149

Szkolenia elektryczne – grupa 1 dozór i eksploatacja (uprawnienia D i E) do 1 kV

Aktualności Szkolenia kwalifikacyjne Szkolenia kwalifikacyjne ekspolatacyjne

Firma Inter-EDU Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego zaprasza Państwa  na specjalistyczne szkolenia przygotowujące do egzaminu państwowego, kończącego się wydaniem świadectw kwalifikacyjnych na uprawnienia elektryczne w grupie 1 (G1) na dozór i eksploatację (D i E). Wydawane świadectwa uprawniają do samodzielnej pracy na stanowiskach dozoru i eksploatacji w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu i kontrolno-pomiarowym urządzeń i instalacji grupy G1, przez okres 5 lat, na terenie całej Unii Europejskiej.

Uczestnicy kursu

Szkolenia elektryczne grupy G1 adresowane są do firm i osób fizycznych, które zgodnie z rozporządzeniem MGPiPS (Dz. U. 2003 r. Nr 89 poz. 828 § 3 i 5) mają zajmować się eksploatacją lub dozorem instalacji i sieci elektroenergetycznych. Szkolenie kierowane jest zarówno do osób ubiegających się o uprawnienia po raz pierwszy, jak i dla osób odnawiających kwalifikacje w zakresie eksploatacji i dozoru instalacji urządzeń elektrycznych. Uczestnicy powinni posiadać wiedzę lub doświadczenie w zagadnieniach elektrycznych w wyżej wymienionym zakresie.

Należy tu również zaznaczyć, że nasz kurs nie polega na nauce zawodu elektryka od podstaw. Zwracamy również uwagę na to, iż  według art. 56 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997. prawo energetyczne,  świadectwo kwalifikacji jest konieczne do podjęcia samodzielnej pracy przy instalacjach urządzeń elektrycznych.

 Program został tak opracowany, aby każdy uczestnik był przygotowany do egzaminu zgodnie z wytycznymi prawa energetycznego z dnia 10 kwietnia 1997 (art. 54 Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki).

Zakres Uprawnień

Grupa 1 E : Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające,przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną

  1. Urządzenia prądotwórcze przyłączone do krajowej sieci elektroenergetycznej bez względu na wysokość napięcia znamionowego;
  2. Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu nie wyższym niż 1 kV;
  3. Urządzenia, instalacje i sieci o napięciu znamionowym powyżej 1 kV;
  4. Zespoły prądotwórcze o mocy powyżej 50 kW;
  5. Urządzenia elektrotermiczne;
  6. Urządzenia do elektrolizy;
  7. Sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego;
  8. Elektryczna sieć trakcyjna;
  9. Elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym;
  10. Aparatura kontrolno-pomiarowa oraz urządzenia i instalacje automatycznej regulacji; sterowania i zabezpieczeń urządzeń i instalacji wymienionych w pkt 1-9.